Türkiye Barolar Birliği 37. Olağan Genel Kurulu Çanakkale’de Yapıldı

Türkiye Barolar Birliği 37. Olağan Genel Kurulu Çanakkale’de Yapıldı

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ 37. OLAĞAN GENEL KURULU ÇANAKKALE’DE YAPILDI

Ağırlıklı olarak mali konuların ele alındığı Türkiye Barolar Birliği (TBB) 37. Olağan Genel Kurulu, 17-18 Aralık 2022 tarihlerinde, Çanakkale’de yapıldı.

Genel Kurul’da Baromuz; Baro Başkanı Av.Özgür Demir, TBB Delegeleri Av.H.Yılmaz Ekmekci, Av.Seyfettin Civelekoğlu, Av.Fatma Aktaş Gürsoy tarafından temsil edildi.

Birlik Başkanı Av. R.Erinç Sağkan’ın toplantıyı başlatmasının ardından Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturuldu.

Divan Başkanlığına Çanakkale Barosu Başkanı Av.Hande Keskin seçilirken, Başkan Yardımcılığına Baro Başkanımız Av.Özgür Demir; Divan üyeliklerine ise Antalya Barosu Delegesi Av.Can Ercan ve Tunceli Barosu Delegesi Av.Eda Erdoğan Can seçildiler.
Divanın oluşumunun ardından, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm şehitler, gaziler ile meslek şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Delegelerin görüş ve düşüncelerini dile getirdiği toplantıda yapılan oylama sonucunda Av.R.Erinç Sağkan başkanlığındaki TBB Yönetimi, Genel Kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

TBB MESLEK KURALLARINDA DEĞİŞLİK YAPILDI

Genel Kurul’un ikinci gününde; başta bağlı çalışan avukatlar ve stajyer avukatların çalışma koşulları olmak üzere yargı kararları da dikkate alınarak TBB Meslek Kurallarının bir kısım maddelerinde değişikliğe gidildi.

TBB 37. Olağan Genel Kurulu, Birlik Başkanı Sağkan’ın Genel Kurul üyelerine teşekkür ettiği kapanış konuşması ile sona erdi.


Sosyal Medyada Paylaş